Ekstraklasa FIFA 18 – nowe kluby, karty i trenerzy

Ekstraklasa FIFA 18 Ultimate Team

Podobnie jak w poprzednich wersjach FIFA, tak i w FIFA 18 znajdziemy wszystkie licencjonowane kluby z Ekstraklasy. Dodatkowo w tym roku pojawiły się dwa nowe zespoły: Sandecja Nowy Sącz oraz Górnik Zabrze. Ten drugi powrócił do piłkarskiej elity po rocznym pobycie w 1. lidze. W grze nie zobaczymy już (przynajmniej w tym roku) Górników z Łęcznej oraz Ruchu Chorzów. Tak więc FIFA 18 Ekstraklasa posiada 16, w pełni licencjonowanych (herby, nazwy klubów, imiona i nazwiska trenerów i piłkarzy) drużyn.

Jeśli chodzi o piłkarzy to w podstawowej wersji kart otrzymujemy do dyspozycji 369 piłkarzy, co daje średnio 23 zawodników na klub. Najlepszą kartę (i jedyną złotą w całej lidze) otrzymał środkowy obrońca Michał Pazdan. Większość naszych ligowców (199 kart) została oceniona na poziomie srebrnych kart, a więc pomiędzy 65 a 74 punktami oceny ogólnej. W FIFA 18 Ekstraklasa znajdziemy 169 brązowych kart – tych z oceną ogólną 64 i mniej.

Top 10 najlepszych kart w FIFA 18 Ekstraklasa:

TOP 10 ocena ogólna Ekstraklasa FIFA 18

Top 10 najlepszych strzelców w FIFA 18 Ekstraklasa:

Ekstraklasa FIFA 18

Top 10 najszybszych kart w FIFA 18 Ekstraklasa:

Top 10 szybkość biegu FIFA 18

Nie do końca jest tak pięknie. Żaden z polskich stadionów nie jest dostępny w grze. Niestety nie posiadamy informacji, czy wynika to z przyczyn licencyjnych, czy po prostu żaden stadion nie został przewidziany w ramach tworzenia gry. Bo chyba nie mamy się czego wstydzić… jeśli nie “Narodowy”, to przydałby się przynajmniej jeden z pięknych obiektów z Gdańska, Wrocławia, Krakowa czy Poznania.

Razi w oczy również brak kart kilku istotnych piłkarzy. Trzy nazwiska wystarczą: Igor Angulo (Górnik Zabrze), Carlitos (Wisła Kraków) oraz Wołodymyr Kostewycz (Lech Poznań). Mamy dobrą wiadomość – jest duża szansa, że te i inne karty z Ekstraklasy w FIFA 18 pojawią się wraz z zimową aktualizacją.

FIFA 18 Ekstraklasa w trybie kariery

Jak już wspomnieliśmy wyżej – brak stadionów to duży minus. Co prawda mamy możliwość rozgrywania meczów na fikcyjnym “stadionie 23. maj”, jednak ten bardziej przypomina realia 2 ligi niż Ekstraklasy.

Różnicą w stosunku do Ultimate Team jest też liczba piłkarzy – jest ich znacznie więcej. Pojawiają się również istotne nazwiska wymienione wyżej. Na dzień dzisiejszy oceny ogólne tychże zawodników wyglądają następująco: Igor Angulo (71), Carlitos (72), Wołodymyr Kostewycz (70). Otrzymujemy również do dyspozycji znaczną liczbę młodych talentów. Będąc w temacie młodych piłkarzy warto wspomnieć o artykule, w którym pisaliśmy o talentach w FIFA 18. Wśród nich wymieniliśmy także kilka nazwisk z naszej ligi. W stosunku do FUT nie ma wielu różnic w wysokości oceny ogólnej. Na tę chwilę jedynym zawodnikiem z oceną ogólną powyżej 74 jest Michał Pazdan. Najbardziej aktualną bazą pozostaje sofifa.

Należy pamiętać, że podobnie jak w innych trybach gry, tak samo w popularnej karierze wiele nowych funkcji nie pojawiło się na konsole starej generacji (PS3 i Xbox 360).