Opublikowano

FIFA 18 Legendy – nowe legendy w Ultimate Team

Czy w FIFA 18 Legendy będą dostępne na PS4? Czy na liście Legend pojawią się nowe nazwiska? Czy polska Legenda będzie dostępna w grze? Dziś spróbujemy odpowiedzieć na te podstawowe pytania.

Legendy dla Playstation?

Legendy od pierwszego wydania są ekskluzywnym dodatkiem dostępnym wyłącznie dla graczy Xbox. Jak można się domyślać umowa między Microsoft a Electronic Arts obu stronom zapewnia korzyści. EA otrzymuje fundusze za które może finansować korzystanie z licencji na kolejne głośne nazwiska, zaś Microsoft zwiększa swoje udziały w rynku konsoli do gier promując Xbox One. Szczególnie wyraźnie ten element przechylający szalę popularności konsoli wśród graczy FIFA widać na YouTube. Znakomita większość Youtuberów grających w FIFA korzysta z konsoli Microsoftu, aby oferować swoim widzom pełny zakres treści dostępnych grze.

Aktualizacja: Jak już wiem Legendy zmienią nazwę na Ikony i będą dostępne na konsolach nowej generacji (PS4, Xbox One) oraz PC.

nowe Legendy FIFA 18

Czy właśnie w FIFA 18 Legendy będą już dostępne dla Playstation? Szanse są duże. Po pierwsze, umowa z między Elektronikami a gigantem z Redmond została podpisana na określony czas. Od FIFA 14 do FIFA 18 będą mijały już pełne cztery lata – w świecie nowych technologii to całe wieki. Rozpoczęty wyścig między Sony a Microsoft trwa nadal, ale od premiery gry minęło już sporo czasu.

Nowe Legendy w FIFA 18

Jakie nowe Legendy mają szanse pojawić się w FIFA 18? Mamy nadzieję, że dołączy do tego grona trzech piłkarzy, którzy stosunkowo niedawno zakończyli kariery oraz trzech kolejnych, którzy są na emeryturze już od nieco dłuższego czasu.

  1. Ronaldinho – nie ma o czym dyskutować. Absolutna legenda, magik uwielbiany przez wielu, z 5 gwiazdkami sztuczek.
  2. David Beckham – mistrz stałych fragmentów gry. Zasługuje na kartę ze względu na osiągnięcia klubowe jak i reprezentacyjne.
  3. Zinedine Zidane – podczas uroczystości UEFA Golden Jubilee Poll uznany za najlepszego europejskiego piłkarza ostatnich 50 lat!
  4. Sir Bobby Charlton – legenda Manchester United – 249 goli we wszystkich meczach tej drużyny.
  5. Diego Maradona – Mistrz Świata z 1986 roku, jeden z najwybitniejszych piłkarzy – Ikona potwierdzona.
  6. Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek – polska Legenda w FUT?

Wszyscy z pewnością po cichu liczą na pierwszą polską legendę w Ultimate Team. Kraje takie jak Czechy (Nedved), Ukraina (Szewczenko), Bułgaria (Stoiczkow) czy Rumunia (Hagi) posiadają swoich przedstawicieli w tym zacnym gronie. Oczywistym kandydatem na kartę polskiej Legendy jest Zbigniew Boniek. Boniek to piłkarz, którego już od kilku lat można znaleźć w samej grze – występuje on w zespole legend, którego można używać w “szybkich meczach” w trybie pojedynczego gracza. Stąd też można się spodziewać, że szanse na taką kartę są spore.