FIFA Android – historia gry na urządzeniach mobilnych

FIFA to gra na PC, Xboxa i PlayStation, czyli systemy stacjonarne, ale kto z nas nie chciałby zabrać ze sobą gry do pracy, aby pyknąć na przerwie? Na długą podróż, aby zająć czymś czas lub po prostu na wyjście z domu, aby mieć rękę na pulsie tego co dzieje się w grze? Czy jest możliwość grania na naszych urządzeniach mobilnych? Sprawdziliśmy sklep Google Play w celu opisania najlepszych aplikacji FIFA Android.

FIFA Android

FIFA ma długą, wspólną historię z urządzeniami mobilnymi. Już od czasów, kiedy na rynku konsumenckim nie istniały jeszcze ekrany dotykowe, EA produkowała proste gry na komórki. Nie dorównywały one rozbudowaniem pełnoprawnym tytułom na duże platformy jak konsole czy PC, ale były fajną zapchajdziurą kiedy nie było pada w zasięgu ręki.

FIFA Android

FIFA Football

Pierwszą ze współczesnych aplikacji na smartfony jest FIFA Football, czyli kontynuacja klasycznych gier mobilnych od EA. Pod niewielkim plikiem instalacyjnym kryje się zaskakująco rozbudowana gra futbolowa. Możemy, między innymi, grać mecze w kampanii dla jednego gracza z nieznajomymi i przyjaciółmi online i budować swoje zespoły Ultimate Team. FIFA Football to w gruncie rzeczy gra wierna swojemu dużemu bratu, czyli FIFA na konsole.

EA SPORTS FIFA 18 Companion

Drugą oficjalną aplikacją którą EA dostarcza nam na Androida jest tzw. Companion App, czyli aplikacja, która jest przedłużeniem FIFA 18. Dzięki niej, poprzez smartfon, możemy zarządzać naszym kontem FIFA i Ultimate Team. Ale co dokładnie możemy robić? Budować i zarządzać drużynami, korzystać ze sklepu i otwierać paczki, kupować i sprzedawać karty, wykonywać SBC i transfery oraz wiele, wiele innych. Jedyne czego potrzebujesz do działa tej aplikacji to smartfon spełniający wymagania sprzętowe oraz gra FIFA 18 na konsole lub PC.