Opublikowano

FIFA Carniball – karnawał w Ultimate Team

Luty i marzec to tradycyjnie okres karnawałowy. W tym czasie w licznych zakątkach świata odbywają się festiwale, imprezy i zabawy. Od FIFA 19 karnawał jest częścią Ultimate Team z całkowicie nowym wydarzeniem w grze: Carniball.

Carniball to rzecz jasna połączenie dwóch angielskich słów: karnawału oraz piłki. W FIFA 19 Carniball potrwa od 8 do 15 marca. W tym czasie pojawi się specjalna drużyna kart karnawałowych opatrzona nowym wyglądem kart. Łącznie to 26 piłkarzy z krajów, które słyną z najhuczniej obchodzonego karnawału. Będą to zatem: Włochy znane z karnawału w Wenecji, słynny brazylijski karnawał w Rio, Francja, Belgia, Argentyna, USA, Hiszpania oraz Niemcy. Wszystkie karty z tego zestawienia otrzymają ulepszenie statystyk zgodnie z ich indywidualnym stylem gry.

FIFA Carniball

Historie brazylijskich Icon Prime

Karnawał w Rio de Janeiro sięga swoimi tradycjami do wydarzeń z XV wieku, które miały miejsce w Portugalii. To największe święto ludowe w całym kraju. Z tej okazji cztery brazylijskie ikony będą dostępne w paczkach: Ronaldinho, Ronaldo, Rivaldo i Roberto Carlos.

WBS Carniball

Każdego dnia przez 8 dni trwania wydarzenia będą udostępniane Wyzwania Budowania Składu odnoszące się do innego kraju. Tym samym do 14 kart Carniball w paczkach, dołączy 8 nowych kart z SBC. Dodatkowe 4 karty będzie można zdobyć wykonując zadania tygodniowe.

Kolejne 6 kart zostanie udostępnionych w wersji Prime Moments – mowa oczywiście o Ikonach. Będą to: Socrates, Desailly, Del Piero, Zanetti, Puyol, Matthaus. Ich zdobycie będzie się wiązało z koniecznością ukończenia SBC.

SBC Carniball

Wykonanie zadań tygodniowych nie należy do najtrudniejszych. Wykonując je można zdobyć nie tylko wcześniej wymienione karty, ale również tematyczny trykot tego wydarzenia. Sprawdźmy szczegóły:

 • Brazylia: wygraj 10 pojedynczych meczów online używając 11 srebrnych Brazylijczyków
  • nagroda: Anderson Talisca 88
 • Francja: Strzel gola w 8 wygranych meczach online używając srebrnych Francuzów
  • nagroda: Hatem Ben Arfa 86
 • Niemcy: Wygraj 9 pojedynczych meczów online używając  11 srebrnych Niemców
  • nagroda Emre Can 86
 • USA: Strzel gola w 4 meczach Squad Battles (min. poziom profesjonalny) używając piłkarzy ze Stanów Zjednoczonych Ameryki
  • nagroda: Timothy Weah 84
 • Strój Carniball: Strzel gola z przewrotki

FIFA 20 Carniball

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że również w FIFA 20 pojawi się to wydarzenie. Wstępnie jako datę jego rozpoczęcia podaje się 6 marca. Więcej szczegółów na temat SBC, drużyny Carniball w FIFA 20 spodziewamy się na początku marca.