Opublikowano

FUTTIES – podsumowanie sezonu FIFA

W przeciągu całego sezonu w Ultimate Team pojawia się wiele wydarzeń. FUTTIES to swego rodzaju podsumowanie całej gry. W tym czasie powracają najlepsze karty wydane w ciągu roku jak również zupełnie nowe, różowe karty FUTTIES. To już ostatnie z większych wydarzeń w grze.

Skocz szybko do historycznych wydań FUTTIES lub sprawdź FUTTIES w FIFA 19.

Idea wydarzenia

Pierwszy raz plebiscyt FUTTIES miał miejsce w FIFA 15. Od tego czasu w każdym kolejnym wydaniu gry ma on miejsce w lipcu. Najważniejszą częścią zabawy jest głosowanie. Gracze mogą głosować na karty nominowane w kliku kategoriach. Te które otrzymają największą liczbę głosów zostaną wydane w SBC. To ostania szansa na ulepszenie składu przed startem kolejnego sezonu.

Głosowanie to nie jedyna atrakcja FUTTIES. W przeszłości pojawiały się tematyczne Wyzwania Budowania Składów – nawet te z kartami wspominkowymi, darmowe paczki, czy specjalne wyzwania tygodniowe.

Oprawa graficzna wyróżnia się na tle pozostałych. Do tej pory nawiązywała do odcieni różu. Warto zaznaczyć, że karty wydane podczas tego wydarzenia w przeciwieństwie do TOTW czy MOTM, nie są zwykle powiązane z rzeczywistymi boiskowymi osiągnięciami piłkarzy. Zwycięscy głosowań to piłkarze cieszący się największą sympatią pośród społeczności graczy.

Zasady głosowania na karty FUTTIES

Zwykle głosowanie jest podzielone na 9 kategorii: BR, LO, ŚO, PO, ŚP, PP, LP, N oraz zmieniona pozycja. Każdy gracz swój głos może oddać na jednego z trzech piłkarzy z każdej kategorii. Karty te wyróżniają się różowym kolorem, ale nie jest zmieniona ich ocena ogólna czy atrybuty.

Aby zagłosować należy wykonać specjalne SBC z wybraną kartą. Zwycięska w danej kategorii zostaje karta z największą liczbą głosów. W takim przypadku zostaje ona wydana z ulepszoną oceną ogólną i poszczególnymi statystykami.

Karty zwycięzców głosowania można zdobyć wykonując specjalne SBC. Jest to jedyny sposób na pozyskanie tych kart. Otrzymane karty zawodników nominowanych nie zostają automatycznie ulepszone.

Atrakcje poboczne

Jak już wspomnieliśmy wyżej osią wydarzeń są specjalne SBC – zarówno piłkarzy nominowanych jak również nagrodzonych zwycięzców. Jednak to nie wszystkie niespodzianki przygotowane na FUTTIES. Zwykle pojawiają się również darmowe paczki. Ilość i jakość przyznanych nagród jest różna w zależności od zaangażowania graczy. W skrócie: im więcej dni w ciągu roku zalogowałeś się na swoje konto FUT, tym większe nagrody będą czekać w klubie.

Pojawią się także karty wspominkowe, które można zdobyć wykonując SBC. Dodatkowo, część najciekawszych wyzwań budowania składu z całego roku ponownie będzie dostępna w grze na krótki czas trwania wydarzenia.

Historyczne wydania FUTTIES

Warto przypomnieć FIFA 15 i wydarzenie, od którego wszystko się zaczęło. Przypomnijmy zatem pokrótce kategorie w których można było oddać głos, nominowanych oraz nagrodzonych. Zwycięzcą w kategorii “między słupkami” został Hugo Lloris grający w Tottenhamie Hotspur. Niewielką liczbą głosów pokonał Sirigu (47,443 do 47,819). Piłkarzem, który potrafi jednym odbiorem zamienić desperacką obronę w obiecującą kontrę został Yaya Toure. Sztukmistrzem ogłoszono nikogo innego jak Quaresme grającego w FC Porto. Tym samym pokonał on innego Portugalczyka Naniego. Rooney otrzymał nagrodę w kategorii strzałów z dystansu zaś Eriksen za wybitną grę słabszą nogą. Cavani z PSG otrzymał laur za najlepsze uderzenia głową, zaś całość jako kapitan okrasił Ronaldinho.

FUTTIES FIFA 15
Karty nagrodzonych w plebiscycie pierwszego wydania FUTTIES w FIFA 15.

W kolejnym wydaniu FUTTIES w FIFA 16 wystąpiły podobne kategorie. Co ciekawe również wielu nominowanych pojawiło się po raz drugi. Z ciekawszych zmian trzeba wspomnieć o nowych kategoriach. Za najlepszy powrót do dawnej, dobrej formy uznano przemianę Bena Arfy w PSG, który pokonał w głosowaniu takich piłkarzy jak: Eto, Hernandez czy Diarra. Za najbardziej lojalnego piłkarza uznano wówczas bramkarza Juventusu Turyn Gianluigiego Buffona. W zacnym gronie lojalnych znaleźli się również De Rossi, Totti oraz Terry.

FIFA 17 ukształtowała dzisiejszy wygląd głosowania. Wybierano zatem ulubionego piłkarza na danej pozycji. Ponadto pojawiły się dwie kategorie: piłkarz na zmienionej pozycji oraz przyszła gwiazda (ta kategoria stała się odrębnym wydarzeniem – sprawdź: FIFA Future Stars). Kolejno za najlepszą zmianę pozycji uznano przesunięcie Alessandro Florenziego z PO na ŚP zaś przyszłą gwiazdą został ogłoszony Gabriel Jesus.

FUTTIES FIFA 18

W FIFA 18 lista zwycięzców prezentowała się następująco:

  • BR: Asmir Begovic (Bournemouth)
  • ŚO: Kostas Manolas (AS Roma)
  • PO: Šime Vrsaljko (Atlético Madrid)
  • LO: Jordan Lukaku (Lazio)
  • ŚP: Tiémoué Bakayoko (Chelsea)
  • PP/PS: Romain Alessandrini (LA Galaxy)
  • LP/LS: Anthony Martial (Manchester United)
  • Zmiana pozycji: Hirving Lozano (PSV)
  • N: Marcus Rashford (Manchester United)

FIFA 19 FUTTIES

Jest niemal pewne, że formuła wydarzenia nie ulegnie znaczącym zmianom w tym roku. Głosowanie będzie odbywać się w 9 kategoriach (8 różnych pozycji boiskowych i karta ze zmienioną pozycją). Lista nominowanych zostanie prawdopodobnie podana na początku lipca a całe wydarzenie potrwa około 4 tygodni. Czy w tym roku pojawi się w wydarzeniu polski akcent?

Najlepsze karty z całego roku będą jednocześnie dostępne w paczkach!

FUTTIES FIFA 19 głosowanie

W ciągu pierwszych 5 tygodni wydarzenia gracze będą mieli możliwość głosowania na piłkarzy FUTTIES. W wybrane dni, po zalogowaniu się w grze, znajdziesz 3 nominacje FUTTIES FIFA 19. Nominowani to jedni z najpopularniejszych graczy z minionego sezonu. Wybrany gracz nominowany będzie liczony jako głos. Zwycięzca zostanie wydany przez SBC jako ulepszona karta FUTTIES Winner. Nominowane przedmioty nie zostaną automatycznie zaktualizowane.

Najlepsze z SBC, nagrody za lojalność i “Best of” w paczkach

Jeśli przegapiłeś niektóre z wielu ekscytujących SBC, które zostały wydane przez cały rok, może to być Twoja szansa na ich ukończenie! Przez cały czas dostępny będzie wybór najpopularniejszych SBC. Sprawdzaj w grze, kiedy będą dostępne.

Niektóre z najlepszych kart  specjalnych z FUT 19 (za wyjątkiem Drużyny Roku) zostaną ponownie wydane podczas FUTTIES! Gracze zostaną dodani do paczek w 3 partiach. Pierwsza część została wydana 3 lipca, druga partia pojawi się 17 lipca, a trzecia, ostatnia, która obejmie najlepszych graczy z pierwszych dwóch partii, będzie dostępna w paczkach 31 lipca. Sprawdź karty ponownie dostępne w paczkach – jest w nich Robert Lewandowski.

Lojalność została nagrodzona. Każdy gracz, zależnie od stażu w grze, otrzymał paczę FIFA 19 FUTTIES. W naszym przypadku była to paczka Ultimate za 125 000 monet. Nagrodę można odebrać przez cały okres trwania wydarzenia.