Opublikowano

Premiera i wymagania FIFA 18

Kiedy zostanie wydana FIFA 18? Jakie nowości będą dostępne w grze? Jakie będą prawdopodobne wymagania sprzętowe oraz czy na PC nadal będzie dostępny FUT? Na te pytania odpowiadamy w tym artykule.

Premiera FIFA 18

Koniec września to ten czas kiedy gracze FIFA wyczekują z niecierpliwością premiery kolejnej odsłony swojej ulubionej gry. Nowa FIFA – to nowy sezon, nowe karty, duża szanse na nowe ligi, interesujące ulepszenia już istniejących trybów. Obecnie oficjalna data premiery FIFA 18 nie jest jeszcze znana. Nieoficjalnie ze wstępnych ustaleń wiemy, będzie miała ona miejsce 26 września (premiera światowa) i 28 września (polska premiera). Najprawdopodobniej 19 września zostanie uruchomiony wcześniejszy dostęp z EA Access i 22 września Web App.

Aktualizacja: Znamy już oficjalną datę premiery – jest to 29 września (piątek) – to data premiery światowej. Wcześniejszy dostęp będzie możliwy od 21 września. Zatem wszystkie daty z pogłosek wyżej opisanych były pomylone o 3 dni.

Wymagania FIFA 18 PC

Analizując poprzednie wydania FIFA można pokusić się o przewidzenie koniecznej konfiguracji PC dla nowej wersji gry. Wymagania FIFA 18 nie powinny w dużym stopniu odbiegać od swojej poprzedniczki. Kluczowa zmiana silnika graficznego na Frostbite Engine znacząco zwiększyła te wymagania, ale jednocześnie wyznaczyła kierunek, w którym będą one podążać.

Wymagania minimalne:

System operacyjny: Windows 7/8/8.1 (64-bitowy)
Procesor: Intel Core i3-2100 @ 3,1 GHz
RAM: 4 GB
Miejsce na dysku twardym: 55 GB
Obsługiwane karty graficzne spełniające wymagania minimalne: ATI Radeon HD 5770, NVIDIA GTX 650
DirectX: 11.0

Zalecana konfiguracja:

System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bitowy)
Procesor: Intel i5-3550K @ 3,4 GHz lub AMD FX 8150 @ 3,6 GHz
RAM: 8GB
Miejsce na dysku twardym: 55 GB
Minimalne obsługiwane karty graficzne: NVIDIA GTX 660 lub AMD Radeon R9 270
DirectX: 11.0

FIFA 18 wymagania

Koniec z Ultimate Team na PC?

Pierwszego kwietnia (w prima aprilis) w sieci pojawiła się informacja pochodząca od developerów FIFA, w której przyznano, że istnieją plany wycofania trybu FIFA Ultimate Team na PC. Data pojawienia się tych rewelacji może sugerować, że to jedynie żart, jednak do tej pory nie została ona zdementowana. Zapewne w studiu EA dyskutuje się nad sensem rozwijania FUT dla PC. Jest to najrzadziej używana platforma – przegrywa nawet z konsolami starej generacji takimi jak Xbox 360. Co więcej, jest to środowisko, w którym wszelkiego rodzaju cheaty i boty mogą być w łatwy sposób podpięte pod grę. Stąd też pomysł, aby nie walczyć z tymi patologiami a uciąć je w zarodku, wyłączając tryb FUT na PC. Osobiście uważamy, że są małe szanse na tak radykalne kroki już w FIFA 18.