Top 5 najszybszych kart w Ekstraklasie

Jaka umiejętność jest niezbędna u piłkarza? Z badań amerykańskich naukowców wynika, że zdolność do stawiania jednej nogi przed drugą w bardzo szybkim tempie, czyli tak zwane ‘bieganie’ jest dosyć ważne. Redakcja nie jest do końca pewna czy na pewno jest to cecha absolutnie najważniejsza, ale uważa że należy jej się mały ranking. Dla jeszcze lepszej zabawy postanowiliśmy oprzeć ranking o rodzime podwórku i opisać top 5 najszybszych kart ekstraklasa.

Zasady tworzenia rankingu Top 5 najszybszych kart Ekstraklasa.

..są proste. Patrzymy wyłącznie na Tempo, nie na ogólną jakość karty. Im lepsze Tempo tym, lepiej. Różnicę pomiędzy kartami z tym samym Tempem obliczamy na podstawie przyspieszenia i prędkości.

A oto karty które wyselekcjonowaliśmy:

5. Carlos „Carlitos” López (Wisła Kraków)

Carlos López FUT

Hiszpański futbolista, nabyty przez Wisłę w czerwcu roku 2017. Szybko pokazał się jako doskonały napastnik, który może zawalczyć o koronę króla strzelców naszej ligi. Jego umiejętności znajdują odniesienie w FUT – Carlitos nosi zaszczyt posiadania najlepszej karty w Ekstraklasie z ratingiem 80.
Jeśli chodzi zaś o samo Tempo, Hiszpan zajmuje ostatnie miejsce w naszym top 5 najszybszych kart ekstraklasy. Jego tempo to 90. Jego świetne przyspieszenie (95), ciągnie w dół górna granica prędkości (85).
Więcej o karcie IF Carlitos napiszemy już niedługo w osobnym artykule.

4. Kamil Mazek (Zagłębie Lublin)

Pomocnik Zagłębia Lubin, którego doskonałe Tempo wydaje się jedyną wybitną cechą. Niestety, ale srebrna rzadka karta Kamila z ratingiem 67, pozostawia wiele do życzenia. Jego przyspieszenie (92) i prędkość (91) nie uzasadnia wybrania go ponad kilkudziesięcioma innymi pomocnikami Ekstraklasy o lepszych i bardziej zbalansowanych statystykach. Nawet jeśli tworzymy drużynę Zagłębia Lubin.

3. Guilherme (Legia Warszawa)

Portugalczyk grał dla Legii w latach 2011-2018 i odwrotnie do ptaków migrujących na północ, wiosną przeniósł się na południe, do włoskiego Benevento. Tymczasem jego srebrna rzadka karta (rating 73) wciąż należy do legionistów i Guilherme w FUT pozostaje jednym z najlepszych pomocników.
Świetne Tempo (92) z przyspieszeniem 90 i prędkością 93, w tym przypadku ma sens, ponieważ jest to zawodnik naprawdę użyteczny przy budowie naszej drużyny Ekstraklasowej.
Ale nasz ranking interesuje Tempo a nie użyteczność, dlatego Guilherme okupuje 3 miejsce.

2. Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok)

Pomocnik Jagi i zawodnik reprezentacji Polski, Frankowski ze srebrną rzadką karta o ratingu 68 zajmuje 2 miejsce w naszym Top 5. Kolejny zawodnik z Tempem 92, ale na podium liczą się ułamki i tutaj Przemysław wznosi się nad Guilherme przyspieszeniem 91 i prędkością 92.

1. Jakub Kosecki (Śląsk Wrocław)

Kolejny pomocnik, ale nie byle jaki, bo to najszybsza karta Ekstraklasy w FUT. Kosecki, użyczający wizerunek srebrnej, rzadkiej karcie o ratingu 69 (hehe), z kolejnym Tempem 92, ale przyspieszeniem 93 i prędkością 91. Jakub „The Flash” Kosecki zostaje niniejszym numerem 1 w naszym w top 5 najszybszych kart ekstraklasa. Serdecznie gratulujemy.