Opublikowano

Future Stars – Przyszłe gwiazdy w Ultimate Team

Nie tak dawno temu wszyscy ekscytowaliśmy się Drużyną Roku, kartami nominowanych i laureatów czy też kartami wspominkowymi TOTY. Pady nie zdążyły dobrze ostygnąć, a w grze pojawia się kolejne, nowe wydarzenie Future Stars!

Drużyna “przyszłych gwiazd” czyli Future Stars

Któż warty szczególnej uwagi znalazł się w zestawieniu? Najwyżej ocenioną kartą jest Vinicus Junior, nazywany następcą Cristiano Ronaldo w Realu Madryt. Jednocześnie jest to również najmłodszy piłkarz całego zestawienia. Dalej, ten sam overall, wynoszący 92 otrzymał Matthijs de Ligt – środkowy obrońca Ajaxu Amsterdam. W podstawowej jedenastce mamy także Anglika Sancho z BVB, jego rodaka, rewelacyjnego prawego obrońce Liverpoolu Trenta Alexander-Arnolda. Najliczniejszą, pięcioosobową grupę narodowościową stanowią, jak przystało na aktualnych Mistrzów Świata, Francuzi. Mamy także: czterech Anglików, trzech piłkarzy z Brazylii, po dwóch Włochów i Holendrów oraz Niemiec, Urugwajczyk, Serb, Hiszpan i reprezentant Maroka. Jeśli chodzi o ligi to mamy czterech przedstawicieli Premier League, pięciu Serie A oraz Bundesligi. Jeśli chodzi o klubu to po dwóch piłkarzy zostało wyróżnionych z AC Milanu, BVB oraz Olympique Lyon.

Future Stars

Krzysztof Piątek Future Star?

21 piłkarzy drużyny przyszłych gwiazd to nie wszystkie asy w rękawie EA. Wzorem głosowań na dwunastą kartę TOTY, w Future Stars mamy możliwość zagłosowania na 22, dodatkową kartę. Jedną z nich jest karta Krzysztofa Piątka z Genoa CFC z oceną ogólną 85! Jak oddać swój głos? Wystarczy, że 10.01.2019 wejdziesz do gry na konsoli lub PC i wybierzesz kartę Piątka z proponowanych. A już dziś każdy gracz FUT otrzyma wszystkie pięć proponowanych kart w formie wypożyczenia na jeden mecz każda.

Przyszłe Gwiazdy FUT

Statystyki na karcie Polaka robią wrażenie. 87 tempa, 84 strzałów i 80 punktów fizyczności czynią tę kartę propozycją wartą uwagi. Warto również dodać, że w tym momencie jest to trzecia, po Robercie Lewandowskim i SIF Wojciechu Szczęsnym, najwyżej oceniona karta Polaka w grze!

FIFA 20 Future Stars – ulepszenia kart

Swoistą nowością w FIFA 20 jest ulepszanie kart Future Stars poprzez wykonywanie zadań. Karta piłkarza z możliwością ulepszenia przejdzie drogę poprzez 4 kolejne wersje. Ma to symulować rozwój kariery danego piłkarza.

Ponadto w tym roku wydarzenie zostało podzielone na dwie części. W każdej z nich gracze otrzymają do dyspozycji po 14 kart młodych talentów. Dodatkowo pojawią się karty dostępne w SBC. Pierwsza drużyna Przyszłych Gwiazd będzie dostępna od 31 stycznia, zaś druga od 7 lutego.

Niestety, w tym roku nie pojawił się żaden polski akcent. Karty, które można ulepszać to nigeryjski napastnik Victor Osimhen – LOSC Lille oraz norweski “Golden Boy” Martin Ødegaard – Real Sociedad, a w drugiej części Nicolò Zaniolo z AS Roma oraz obrońca BVB Dan-Axel Zagadou.

drużyna future stats fifa 20

Interesujące jest, że w przeciwieństwie do ubiegłego roku, tym razem event przyjął się znacznie lepiej wśród społeczności. Przeważają pozytywne głosy. Z pewnością wynikać to może z faktu, że Future Stars staje się powoli stałym elementem FUT i nie jest już kojarzony z nowością.

Klasycznie wydarzeniu towarzyszą tematyczne SBC. Np.: o karty niewymienne takich zawodników jak: Moise Kean, Weston McKennie, Daniel James, Victor Osimhen, Takefusa Kubo czy Nicolo Barella. Są również SBC z ulepszeniami kart (gwarantowana karta +81 oraz +83), i jeszcze dla fanatyków “pełnej szafy ciuchów” WBS o specjalny strój Gwiezdny Pył.

druga drużyna future stars