Opublikowano

Zimowe transfery i ulepszenia w FIFA 19

Każde okienko transferowe to nieoczekiwane zmiany. Z jednej strony doświadczeni gracze odchodzą na piłkarskie emerytury a młode talenty z wielkich klubów udają się na wypożyczenie do niższych lig. Kto z światowej czołówki zmienił otoczenie w ostatnich dniach? Czy w Ekstraklasie pojawiły się nowe twarze? Sprawdź zmiany w FIFA Ultimate Team!

Skocz szybko do: zimowa aktualizacja FIFA 20

zimowe ulepszenia fifa 19

Zimowa karuzela transferowa

Pierwsze nowe karty pojawiły się w grze już 19 stycznia i na dzień 22 stycznia mamy już ich ponad 700. Część z nich to powroty z wypożyczeń więc są dostępne niejako po raz drugi. Jednak znakomita większość to pełnoprawne transfery. Dwie najwyżej ocenione karty w nowych klubach to środkowi obrońcy: Naldo 86 (z FC Schalke 04 do AS Monaco) oraz Portugalczyk Pepe 85 (z Beşiktaş JK do FC Porto).

W Ekstraklasie pojawił się kolejny piłkarz z Portugalii. Salvador Agra, bo o nim mowa, ostatnio występował w hiszpańskim Cádiz CF na zasadzie wypożyczenia z SL Benfica. To nominalny prawy pomocnik, szybki z niezłym dryblingiem. Na swojej karcie posiada 3 gwiazdki słabszej, lewej nogi oraz 3 gwiazdki sztuczek technicznych. Do tej pory w FIFA 19 nie otrzymał żadnej karty w formie. Co warto jednak podkreślić, że otrzymał kartę ocenioną na 71 w ramach ulepszeń “Ligi Mistrzów”.

zimowe transfery FIFA 19

Wszyscy handlujący powinni zwrócić uwagę na srebrne przetransferowane karty. Ich wartość na rynku transferowym może być bardzo duża z uwagi na konieczność ich wykorzystania do wyzwań budowania składu. Pełną listę zimowych transferów najdziesz na stronach baz danych Ultimate Team.

Zimowe ulepszenia

Wciąż czekamy na pełną listę z zimowymi ulepszeniami kart. Pomimo tego, że Krzysztof Piątek otrzymał kartę nominowanego do Przyszłych Gwiazd mamy nadzieję, że w ramach zimowych ulepszeń lub Ones to Watch pojawi się jego ulepszona karta w AC Milan. Wydanie zimowych ulepszeń zaplanowano na piątek, 15 lutego. W tej chwili wiemy, że takie ulepszenia otrzymają Mbappe, Reus oraz Sterling.

zimowe ulepszenia fifa 19
Merco Reus otrzymuje +3 punkty do oceny ogólnej i zmianę pozycji z LP na ŚPO.

Zimowa Aktualizacja FIFA 20

Zimowa Aktualizacja (Zimowe Ulepszenia), zwane również Winter Upgrade w FIFA 20 przybrały rozmiary, które jakich nigdy w historii gry nie miały. Na całe wydarzenie składa się: specjalna drużyna Zimowej Aktualizacji, nowe nagrody w Zadaniach Sezonowych, nowe nagrody w ligowych SBC, specjalne paczki np.: Twitch Pack, nowe wydania kart Ikon “Ikony Momenty”, dodane nowy karty do gry oraz 50 nowych ocen ogólnych dla piłkarzy, którzy na przestrzeni pierwszej części sezonu poczynili największy postęp.

winter refresh

FUT 20 Ikony – momenty

Dla wszystkich 89 kart ikon zostaną wydanie nowe wersje kart. Nawiązują one do wyjątkowych momentów w karierze piłkarzy – to te chwile, który ikony były na szczycie piłkarskiego świata. To najwyżej ocenione wersje ikon w całym FUT 20. To najdroższe i przynajmniej w teorii, najlepsze karty w całej grze.

Drużyna Zimowej Aktualizacji

To zupełna nowość, które jeszcze do tej pory nie pojawiała się w ramach wydarzenia. Drużyna obejmuje karty piłkarzy, którzy w ostatnim okienku transferowym zmienili klub, a także zawodników wyselekcjonowanych przez zespół EA. To permanentne ulepszenia – nie musisz się martwić, że karta straci swoje atrybuty. Drużyna Zimowej Aktualizacji będzie dostępna w paczkach przez ograniczony czas trwania wydarzenia.

zimowa aktualizacja

Nowe karty nagród w ligowych SBC

Wraz z wydarzeniem w ligowych SBC będą pojawiać się nowe nagrody. Chodzi o 3 kartę dostępną w ramach Player Pick. To dobry moment na inwestycje w karty z największych lig dostępnych w SBC.

Top 50 piłkarzy z największym progresem

Zespół EA wybrał 50 piłkarzy, którzy w ciągu “rundy jesiennej” w najwyższym stopniu zwiększyli swoje umiejętności. Wszystkie te karty otrzymają permanentne ulepszenia. Warto dodać, że karty, które już znajdują się w klubach graczy lub na rynku nie zostaną automatycznie ulepszone. Aby, zdobyć kartę z wyższą ocenę ogólną należy dokonać jej zakupu na rynku lub zdobyć w paczce.

Nowe karty w FUT 20

Ponad 100 nowych kart zostanie dodane do gry. Niektóre z nich to karty piłkarzy, którzy przychodzą z lig, których nie ma w grze. Inne to karty, które zmieniły klub w letnim okienku i nie zdążyły zostać dodane przed premierą gry (np.: Paweł Wszołek do Legii Warszawa).

Ulepszenia słabszej nogi i gwiazdek sztuczek

Wzorem lat ubiegłym pojawiły się również ulepszenia gwiazdek sztuczek oraz gwiazdek słabszej nogi. Mam do dyspozycji 4 nowe karty z pięcioma gwiazdkami sztuczek. Kliku zawodników z Ekstraklasy otrzymało ulepszenie do 3 gwiazdek sztuczek np.: Skóraś, Domański. Dziewięciu piłkarzy otrzymało zwiększenie mocy słabszej nogi do maksymalnej wartości 5 gwiazdek.