Opublikowano

Jak zdobyć karty wspominkowe – flashback?

Nowością w FIFA na którą wszyscy gracze długo czekali są karty wspominkowe (flashback). Taką kartę może otrzymać piłkarz, który swoje najlepsze lata ma już za sobą. Nie istnieje żadna reguła według, której moglibyśmy dowiedzieć się o tym kto pojawi się na takiej karcie oraz kiedy może się to stać. Sprawdź jak zdobyć karty wspominkowe.

Karty wspominkowe przenoszą nas do czasów świetności zawodnika. Wspominamy ważny moment w karierze tego piłkarza. Na tę chwilę, jedynym sposobem na otrzymanie tej karty jest wykonanie specjalnych Wyzwań Budowania Składu. Karty te nie mogą być sprzedawane na rynku transferowym. Specjalny szaro-brązowy design kart nawiązuje do stylu retro. Do tej pory pojawiło się w FIFA 19 Ultimate Team, aż 11 takich kart do zdobycia.

Karty wspominkowe zwane również “flashback” są odpowiedzią na prośby graczy o powrót do “starych dobrych czasów”. Swego czasu w aplikacji Web App istniała opcja podejrzenia kart klubowych z poprzednich wersji gry. Przywoływały one dobre wspomnienia jak również nasuwały na myśl pytanie: dlaczego nie można przenieść choćby części tych kart do kolejnej wersji FUT? Choć ten pomył nie doczekał się realizacji, to jego namiastka w postaci omawianych w tym tekście kart ma swoje ziszczenie.

Karty wspominkowe w FIFA 19

Największą popularnością cieszyło się wyzwanie Flashback Ibrahimović z oceną ogólną 92. Statystyki na karcie nawiązują do karty TOTY tego piłkarza z Drużyny Roku 2014. Warto zauważyć, że nie jest to kosztowe SBC do wykonania. Wymienić należy dwa składy o poniższych wymaganiach:

Flashback Ibrahimović

Skład #1 – wspominkowy Ibrahimović

 • Min. 1 piłkarz ze Szwecji
 • Min. 2 karty z drużyny tygodnia
 • Maksymalnie 4 piłkarzy z tej samej ligi
 • Min. ocena zespołu: 84
 • Min. zgranie zespołu: 80
 • 11 piłkarzy w zespole

Skład #2 – wspominkowy Ibrahimović

 • Min. 1 piłkarz z Paris Saint-Germain
 • Maksymalnie 4 piłkarzy tej samej narodowości
 • Min. ocena zespołu: 85
 • Min. zgranie zespołu: 85
 • 11 piłkarzy w zespole

Jak zdobyć karty wspominkowe: Teveza, Daniego Alvesa czy Mario Gotze?

Niestety SBC o karty wspominkowe są ograniczone czasowo. Jeśli nie wykonałeś zadania na czas, to szansa na zdobycie karty została zaprzepaszczona. Część kart wspominkowych można zdobyć pod koniec sezonu FIFA. W lipcu podczas FUTTIES jest szansa na wykonanie SBC o karty wspominkowe. To jakie karty i kiedy będzie można zdobyć pozostaje niewiadomą.

Pamiętaj, żeby na bieżąco śledzić informacje ze świata FUT. Wszystkie aktualne karty flashback znajdziesz w serwisie FUTWiz filtrując bazę piłkarzy poprzez “Item type: flashback”.

Jak zdobyć karty wspominkowe
Lista kart Flashback na dzień 12 stycznia 2019.

Powyższą listę w 2019 roku uzupełniło kilka nazwisk:

Baines (87) – karta nawiązująca do sezonu 2012/2013, Jackson Martínez (87) – wspominkowe wydanie z sezonu 2012/2013, Nani (87) – z sezonu 2010/2011, Seydou Doumbia (87), Alexander Esswein (87) , Michael Bradley (87) , Lukas Podolski (88) , Klaas-Jan Huntelaar (89), David Luiz (89), Arturo Vidal (89), Wayne Rooney (90), Adrien Rabiot (90), Daniele De Rossi (90), Dimitri Payet (90), Vincent Kompany (91) oraz Fernando Torres (92).

FIFA Flashback

Flashback FIFA 20

Kontynuując pomysły z ubiegłego sezonu, również w nowej wersji gry z pewnością pojawią się karty przypominające dawne tryumfy niektórych zawodników. Z odpowiedzią jakie karty zostały przygotowane musimy wstrzymać się do premiery gry.