Opublikowano

Sezony Zadania – nowy sposób gry w FIFA 20

Sezony Zadania to nowość w FIFA 20 Ultimate Team. Jest to nowa funkcjonalność, ale warto dodać, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Nie ważne czy grasz codziennie czy sporadycznie, zawsze możesz wykonać część zadań i otrzymać nagrody.

Do tej pory gracze mogli zdobywać nagrody za wykonanie zadań codziennych lub tygodniowych. Te pierwsze były mało zróżnicowane i dlatego często powtarzały się. Nagrody choć warte zachodu, nie były specjalnie atrakcyjne. Trochę lepiej prezentowały się zadania tygodniowe. Te nawiązywały do wydarzeń specjalnych (Dzień św. Patryka czy Chiński Nowy Rok) i oferowały lepsze nagrody – np. karty specjalne.

Sezony Zadania – wyjaśnienie

W FIFA 20 funkcjonalności zadań zostały znacznie rozszerzone. Po pierwsze, został zastosowany podział na sezony. Sezon 1, który rozpoczął się wraz z premierą gry, potrwa około 50 dni (do końca października). W tym czasie można osiągnąć maksymalnie 30 poziom. Każdy nowy poziom to nowe nagrody. Poziom zwiększa się wraz ze wzrostem ilości punktów doświadczenia.

Zadania Sezony FIFA 20

Punkty doświadczenia można zdobywać na kilka sposobów wykonując: zadania codzienne, tygodniowe zadania sezonowe oraz zadania dynamiczne.

  • Zadania codzienne są stosunkowo łatwe do wykonania i pozwalają na zwiększenie sumy punktów sezonowych. Czas na ich wykonanie to 24 godziny.
  • Zadania tygodniowe to trudniejsze wyzwania. Nowe pojawiają się regularnie co tydzień. Co ważne, niewykonane zadania mogą zostać ukończone przez cały okres trwania sezonu.
  • Zadania sezonowe są aktywne przez cały sezon. Zdecydowanie najbardziej wymagające i czasochłonne.
  • Zadania dynamiczne to specjalny rodzaj zadań. Nawiązują do wydarzeń specjalnych w grze lub realnym świecie piłki nożnej. Daty wydań zadań specjalnych oraz czas ich trwania nie jest z góry znany.

Poza zadaniami związanymi z danym sezonem są również zadania podstawowe i punkty kontrolne.

  • Zadania podstawowe pełnią funkcję samouczka. Pomagają wprowadzić nowych graczy w świat Ultimate Team. Podobne zadania były już do wykonania w poprzednich wydaniach gry.
  • Punkty kontrolne to grupy zadań związane z aktywnością w grze. W skrócie ich wykonanie łączy się z osiągnięciem punktów kontrolnych w trzech trybach: Squad Battles, Division Rivals lub Mistrzostwach FUT.
punkty przełomowe zadania FIFA 20

Nagrody za Zadania Sezon 1 – FIFA 20

Każdy poziom to nowa nagroda. Przeważają karty klubowe, cieszynki, stroje piłki, herby, motywy stadionu. Pojawiają się także karty do wypożyczenia: van Dijk, Salah, Hazard, Lewandowski, Benzema oraz premie monetowe za rozegrane spotkania (10 x 500 monet).

Na drodze na szczyt zgarniamy również paczki (niewymienne). Złota Paczka Rzadkich Kart, Mieszana Piłkarzy Prime, kilka Złotych Paczek Premium. Cała lista nagród jest dostępna w zakładce “postępy w zadaniach”. Nagrody muszą być odbierane – tzn. że po wykonaniu zadania należy przejść do szczegółów danego zadania i kliknąć na ikonę prezentu. Paczki zostaną przypisane do zakładki “moje paczki” w sklepie FUT, zaś karty do “kart nieprzypisanych”.

Zadania Sezony Nagrody

Nagroda za osiągnięcie 30 poziomu w pierwszym sezonie Zadań jest jedna z 3 niewymiennych kart z o oceną ogólną 85: Zaha, Tolisso lub Lucas Vazquez Na te nagrody trzeba nazbierać ponad 87k PD (punktów doświadczenia).

Gdzie podziały się nagrody z katalogu EASFC?

Katalog EASFC to miejsce, gdzie można wykupić dodatkowe nagrody czy dodatki: cieszynki, dodatkowy mecz w trybie sezonów, zwiększenie budżetu transferowego w trybie kariery etc. Zakup odbywa się za pomocą zdobytych punktów doświadczenia – otrzymujemy je za aktywności w grze (uruchomienie, rozegranie meczu etc.).

W poprzednich wersjach gry, do FIFA 19 włącznie, w katalogu można było znaleźć nagrody dedykowane dla Ultimate Team. Były to dodatkowe stroje, premie monetowe, dodatkowe miejsca na liście transferowej etc. Wraz z FIFA 20 te dodatki zniknęły z katalogu. Większość z nich jest teraz dostępna jako nagrody za zadania w trybie Zadania Sezony.

Gdzie znajdę moją liczbę zgromadzonych punktów doświadczenia (PD) oraz mój poziom?

Aktualną liczbę PD znajdziesz w zakładce “postępy w sezonach”. W tej samej zakładce znajdziesz również swój aktualny “level” oraz liczbę punktów, która brakuje do osiągnięcia kolejnego poziomu. Skróconą informację na ten temat znajdziesz również w prawym górnym rogu ekranu (tylko będą w grze w trybie zadań). Pokazywany jest tam kolejno: czas do końca sezonu, poziom oraz ilość PD.