Opublikowano

Walkout FIFA – kiedy piłkarze wychodzą zza karty!

Czy znasz ten dreszcz emocji kiedy na ekranie pojawia się Walkout? Czy można przewidzieć traf w paczkach? Dowiedz się jakie warunki musi spełnić karta, aby “pojawiły się ekrany” lub żeby zawodnik”wyszedł zza paczki”. Sprawdź Walkout FIFA 18.

Walkout czyli specjalna animacja podczas otwierania paczek została wprowadzona w FIFA 17. Od tego czasu jest bardzo wyczekiwanym momentem podczas każdego pack-openingu. Walkout na ekranie FIFA oznacza, że prawdopodobnie udało nam się trafić wartościową kartę. Spróbujmy zatem odpowiedzieć na pytanie od czego jest uzależnione to czy piłkarz wyjdzie zza karty w FIFA 18?

Kto wyjdzie zza karty?

Jednym z najważniejszych czynników jest ocena ogólna karty. W FIFA 17 trafiając każdą z Legend pojawiała się animacja “wyjścia zza paczki”. Specjalną animację mogliśmy oglądać trafiając zwykłe karty do 86 punktów overalla. Nie była to jednak zasada ogólna. Thomas Muller z Bayernu pomimo wysokiego overalla (88), nie otrzymał specjalnej animacji. Z drugiej strony Henrikh Mkhitarian czy Dani Alves z ocenami ogólnymi na poziomie 85 punktów mogli liczyć na udział w gronie kart Walkout. Co więcej, mając na myśli karty do 86 oczek oceny ogólnej, nie wliczamy kart, które w ramach ulepszeń “In-form” uzyskały wysoki overall. Dobry przykładem jest tutaj TOTS Michał Pazdan, który mając wysoką ocenę (87), nie pojawiał się jako specjalna animacja.

Walkout FIFA 17
Walkout Cristiano Ronaldo w FIFA 17.

Zacięty ekran = Walkout

W FIFA 17 przewidzenie Walkoutu było dość proste. W momencie otwarcia paczki, zacinający się na kilka sekund ekran oznajmiał, że pojawi się animacja. O lepszych lub gorszych trafach w paczkach może informować również wielkość flary – im większy strumień światła, tym większa wartość karty w paczce. Warto dodać, że sposób otwierania paczek (FIFA Points czy monety) nie ma wpływu na pojawienie się lub nie Walkoutu.

Walkout FIFA 18

Walkout FIFA 18
OTW Neymar wychodzi zza karty.

W FIFA 18 Walkout został zmieniony. Piłkarze już nie tylko wychodzą zza karty – pojawiły się inne animacje. Został również usunięty lag, przed Walkoutem. Pojawiają się dwa ekrany, na których kolejno wyświetlane są narodowość, pozycja oraz klub zdobytego piłkarza. Należy pamiętać, że wszystkie opisane tu opcje są dostępne jedynie na konsolach nowej generacji: Playstation 4, Xbox One oraz PC.

Nowa animacja w FUT 19

W FIFA 19 pojawiła się kolejna animacja Walkoutu. Tym razem nie przypadła ona do gustu graczom. W jej pierwszej wersji, w tle ekranu pojawiał się znacznej wielkości, neonowy napis “Ultimate Team”. To rozwiązanie spotkało się w powszechną krytyką i już w jednej z pierwszych aktualizacji zostało usunięte. Wciąż jednak pojawiają się krytyczne głosy fanów krytykujące. Zwraca się uwagę na zbyt dużą ilość zbędnych “wodotrysków” przez co ogólny efekt jest “kiczowaty”.

walkout fifa 19
Trudno nie zgodzić się z opiniami, że w FIFA 19 Walkout nie jest zbyt czytelny.