Opublikowano

Chiński Nowy Rok Ultimate Team

Wydarzenie pierwotnie określane jako Chiński Nowy Rok FIFA Ultimate Team jest obecnie oficjalnie znane jako Nowy rok księżycowy. Zostało on zainicjowane w FUT 12 i pojawia się nieprzerwanie aż do aktualnej wersji FUT. Każdego roku na przełomie stycznia i lutego specjalnie przygotowane atrakcje angażują graczy FIFA.

Chiński nowy Rok w pigułce

Sprawdź informacje o promocjach, darmowych paczkach czy specjalnych wyzwaniach budowania składu. Skorzystać z nawigacji poniżej, aby przejść do szczegółów danego wydarzenia:

Chiński Nowy Rok w FIFA 17

Każdy kolejny Chiński Nowy Rok posiada przypisany znak zodiaku związany z danym zwierzęciem. W FUT 17 tym znakiem był kogut. Warto dodać, że obchody Nowego roku księżycowego są najważniejszym świętem publicznym jak i prywatnym w całym kalendarzu chińskim.

Chiński nowy rok FIFA
Specjalne stroje wydane w FIFA 17

Tak jak podczas pozostałych wydarzeń w FIFA Ultimate Team, również podczas tego wydarzenia pojawiają się oferty specjalne na paczki, specjalne stroje, wyzwania budowania składu. Planowany jest również specjalny turniej z wyjątkowo wartościowymi nagrodami. Np.: w FUT 16 za każde zwycięstwo w turnieju “Szczęśliwa ósemka” można było otrzymać aż 8800 monet.

Chiński nowy rok FUT

W związku z tym, że Chiński Nowy Rok Ultimate Team następuje bezpośrednio po wydaniu Drużyny Roku TOTY, nie należy spodziewać się załamania na rynku. Aktualnie ceny są już na dość niskim pułapie ze względu na market crash powstały podczas TOTY.

Darmowy strój specjalny dla każdego gracza

W FUT 17 pojawiły się z tej okazji również darmowe paczki. Ich wielkość została uzależniona od liczby zalogowań do gry poprzez konsolę lub PC, Web App oraz Companion App:

 • 1–6 dni logowania: specjalny strój
 • 7–30 dni logowania: specjalny strój i duża złota paczka Premium
 • 31–70 dni logowania: specjalny strój i mega paczka za 30k
 • 71–110 dni logowania: specjalny strój i mega paczka rzadkich kart
 • 111 i więcej dni logowania: specjalny strój paczka Ultimate o wartości 125k monet

Nowy rok księżycowy FIFA 18

Nagrody dla lojalnych graczy

Każdy z graczy zalogowanych w trakcie tego wydarzenia do trybu FUT otrzyma noworoczny prezent. O tym co przypadnie nam w udziale zależy od częstotliwości naszych logowań do trybu. Ilość jest zliczana od dnia premiery gry. Oczywiście zliczane jest maksymalnie jedno logowanie na 24 godziny. Każdy z graczy otrzymuje trykot piłkarski stworzony z okazji tego wydarzenia. Dodatkowo najaktywniejszy gracze otrzymują:

 • od 7 do 35 dni logowania: Duża Złota Paczka Premium
 • od 36 do 80 dni: Złota Paczka Piłkarzy Prime
 • od 81 do 125 dni: Paczka 50k
 • powyżej 125 dni: Paczka Ultimate

Niepowtarzalne SBC

Dodatkowo z okazji Nowego Chińskiego Roku zostaną przyznane powiększone nagrody tygodniowe. Tym razem nowy rok, to rok psa. Dlatego też wszystkie wyzwania są związane z psami. Mamy zatem wyzwania takie jak:

 • Nowy rok księżycowy: min. 8 piłkarzy z Chin lub Korei
 • Rok psa: 11 złotych, rzadkich piłkarzy
 • Teriery: min 1 piłkarz Huddersfield Town
 • Golden Retrievers: skład z piłkarzami z klubów, które mają w herbie psa

Chiński Nowy Rok w FUT 19

Informacje przedpremierowe

Wiemy z całą pewnością, że kolejny rok będzie upływał pod znakiem świni. Wiemy także, że dokładna data pierwszego dnia nowego roku księżycowego 5 lutego. Ponieważ dzień ten wypada we wtorek istnieje duże prawdopodobieństwo, że wydarzenie pojawi się w grze dopiero w piątek. Warto zatem wcześniej zwrócić uwagę na piłkarzy z klubów, których nazwa lub herb jest powiązany z tegorocznym znakiem zodiaku – mogą być przydatni do SBC. Z drugiej strony rozsądną inwestycją wydaje się również zakup kart z ligi chińskiej – ta liga jest dostępna w grze po raz pierwszy. Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że tak jak w ubiegłych latach zostaną przyznane nagrody z lojalność.

Specjalny strój za zadanie tygodniowe

W grze pojawiło się już pierwsze zadanie tygodniowe z wiązane z tym wydarzeniem. W przeciwieństwie do lat poprzednich, wydaje się, że nie wszyscy gracze otrzymają strój. Tym razem, aby go zdobyć, należy strzelić 8 goli piłkarzami z Chinese Super League. Za wykonanie tego zadania gracz otrzymuje niewymienny strój na Księżycowy Nowy rok.

8 strzelonych bramek piłkarzami z Chinese Super League to niezbyt trudne zadanie.