Opublikowano

FUT Draft Simulator

Tryb draft, który pojawił się w FIFA 16 szybko zdobył popularność i dobre przyjął się w społeczności graczy FUT. Duże zainteresowanie jakim cieszy się tryb Draft w FIFA Ultimate Team spowodowało, że w sieci powstały narzędzia, które mają imitować ten tryb. Subiektywny przegląd dostępnych symulatorów draftu postara się odpowiedzieć na pytanie jaki jest najlepszy Draft Simulator?

Jest wiele argumentów przemawiających na rzecz tego trybu. Po pierwsze, wykładając 15 000 monet lub odpowiednią liczbę FIFA Points mamy potencjalną możliwość stworzenia składu z kart, które dla przeciętnego graca FIFA są raczej poza zasięgiem. Co prawda, jest to tylko czasowe nabycie  (maksymalnie 4 spotkania w pucharze), ale istnieje spora szansa, że zainwestowane 15 000 monet zwróci się w postaci nagród za rozegrane mecze.

Draft wzbudza również sporo emocji ze względu na losowość kart tam występujących – podobnie jak podczas otwierania paczek. Do zwiększenia popularności tego trybu przyczynili się również youtuberzy, którzy w swoich filmach tworzą składy draft chyba we wszystkich możliwych kombinacjach pod niezliczonymi kryteriami.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom fanów, powstały symulatory draft, które pozwalają na dobrą zabawę bez uszczerbku monet na prawdziwym koncie FUT. Sprawdziliśmy kilka z nich dostępnych w sieci. Który okazał się najlepszy? Sprawdź!

Symulator Draft WeFUT

Aplikacja na stronie WeFUT wita nas pytaniem czy chcemy, aby w symulatorze pojawiały się karty Legend dostępne wyłącznie na Xbox. Następnie należy wybrać jedną z 5 losowych formacji, a dalej kapitana. Wszystko przebiega tak jak w drafcie dostępnym w grze. Na duży plus zasługuje opcja podglądu składu, którą można uruchomić przyciskiem “view squad’.  Dostępna jest również ciekawa funkcja widoku WebApp – pełni ona jedyni funkcję estetyczną nadając realizmu gdyż w tym widoku nie jesteśmy w stanie dokonywać zmian w symulacji. Losowość pojawiających się piłkarzy jest całkiem niezła, zdarzają się również egzotyczne trafy. W każdej z 5 wykonanych prób udało nam się stworzyć skład mający 100 punktów zgrania. Pozycje pojawiających się kart lekko odbiegają od oryginału – w jednym drafcie jesteśmy w stanie wybrać nawet 5 bramkarzy, by w kolejnym do dyspozycji był tylko 1. Symulator oferuje przydatną opcją zapisania składu. Na duży plus zasługuje przyjazny interface.

symulator draft

Symulator Draft Futwiz

Symulator od Futwiz posiada więcej opcji wejściowych. Możemy wybrać jakiego rodzaju karty powinny się pojawiać (złote, srebrna lub brązowe). Możemy określić ligę (lub ligi) z jakiej mają pojawiać się karty oraz cenę maksymalną za kartę. Na tym kończą się różnice z opisanym wyżej symulatorem i tym samym plusy. Podobnie jak na stronie WeFUT na FUTwiz nie uświadczymy realnego draftu – pozycje zawodników na kartach pojawiają się losowo. Podgląd WebApp jest odrobinę lepszy – wyświetla również ławkę rezerwowych, ale sama strona razi reklamami. Włączenie wtyczki blokującej reklamy w wielu wypadkach uniemożliwia korzystanie z funkcjonalności strony, a przeglądanie serwisu z włączonymi reklamami jest naprawdę irytujące.

draft simulator

Aplikacja Android Draft Simulator for FUT 17

Kolejny symulator testowaliśmy na platformie Android. Aplikacja może być pobrana ze sklepu Play całkowicie za darmo. Zachowany jest pełen realizm w losowanych kartach. Użytkowanie jest przyjemne i z racji swojej “mobilności” posiada przewagę nad konkurentami. Jedyny problem na jaki trafiliśmy to brak zdjęć na niektórych kartach. Ciężko stwierdzić z czego wynikają te braki, ale jeśli chodzi o srebrny poziom kart to żadna z wylosowanych w kilku draftach kart nie miała zdjęcia.

aplikacja draft simulator