Opublikowano

FIFA 18 – nowości, cena

FIFA 18 to kolejna gra produkcji Electronic Arts Sports. Kultowy symulator piłki nożnej powraca w nowej odsłonie z licznymi nowościami, usprawnieniami i naprawionymi błędami względem poprzedniej wersji gry. Sprawdź czym zaskoczy graczy kolejny sezon z FIFA 18!

Droga do sławy część druga

W FIFA 18 będzie kontynuowany tryb “Droga do sławy”, który pojawił się po raz pierwszy w FIFA 17. Najprawdopodobniej będzie to sequel historii, w której wcielamy się w fikcyjną postać Alexa Huntera. Jednak dyrektor generalny EA już w lutym ogłosił oficjalnie, że w nowej wersji gry pojawią się zupełnie nowe wątki oraz kilka nowych postaci.

FIFA 18

Nowe ligi w FIFA 18

Każdego roku, środowisko fanów FIFA liczy, że ich ulubiona gra będzie bogatsza o nowe ligi. W FIFA 17 mieliśmy do dyspozycji ponad 30 lig i tym samym około 650 zespołów. Wśród nich znalazły się również w pełni licencjonowane kluby Ekstraklasy.

Każdego roku większość fanów serii FIFA zadaje sobie pytanie jaki sposób zakupu gry będzie najlepszy. Czy wybrać wersję pudełkową czy elektroniczną? Zakupić pre order czy wybrać się do jednego z popularnych marketów elektronicznych w dniu premiery? Korzystać z dostępu przedpremierowego w ramach EA Access czy poczekać do dnia oficjalnego wydania w kraju? Na te pytania nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Cena gry FIFA 18

Z pewnością trzeba wziąć pod uwagę cenę. W dniu premiery cena FIFA 18 zawsze jest uzależniona od platformy oraz wersji. Podstawowa wersja gry na PC w wersji cyfrowej będzie do zakupienia w serwisie Origin za około 239 zł. Zdecydowanie droższe będą edycje Deluxe (Ronaldo) oraz Super Deluxe (Ikony) ich ceny będą oscylować w granicach 299 zł za tę pierwszą oraz 379 zł za najbogatszą wersję gry. Wraz z ceną idą oczywiście dodatkowe korzyści: darmowe paczki, żetony draft, czarne karty drużyny tygodnia przyznawane co 7 dni, stroje i inne udogodnienia.

Prawdopodobna cena wersji pudełkowej na konsole nowej generacji Xbox One i Playstation 4 będzie wahała się pomiędzy 179 – 199 zł. Tańsze natomiast będą wersje dla Xboxa 360 oraz Playstation 3 – tu prawdopodobnie zapłacimy 20-30 zł mniej niż w przypadku wydań dla Xboxa One i PS4.

FIFA 18 na konsole starej generacji

W tym miejscu należy przypomnieć, że FIFA 18 na Xbox 360 oraz Playstation 3 nie została jeszcze potwierdzona. W sieci można znaleźć plotki według, których nowa wersja gry nie zostanie wydana na konsole starej generacji. Jest to raczej mało prawdopodobny wariant z uwagi na to, że wciąż wielu graczy jest użytkownikami tychże urządzeń. Bez względu na rezultat tych dywagacji trzeba pamiętać, że wersja gry FIFA dla Xbox 360 i PS3 jest zdecydowanie bardziej uboga. Zaczynając od samego innowacyjnego silnika Frostbite poprzez tryb menadżerski, w którym to nie są dostępne treningi, na “Drodze do sławy” kończąc.