Opublikowano

FIFA 17 – dostęp przedpremierowy

Wchodząc w gorący okres przed premierą kolejnej wersji FIFA wielu graczy zadaje sobie pytanie jak dobrze rozpocząć grę. Umiejętnie operując na rynku w pierwszych kilku tygodniach, można stworzyć sobie przewagę dzięki której o wiele łatwiejsze będzie zdobycie najlepszych kart. Przyjrzyjmy się zatem jak zwykle wygląda ten okres i związany z nim dostęp przedpremierowy.

Zagraj w FIFA wcześniej!

W okolicach połowy września (ostatnio był to 12.09) wyłączana jest aplikacja WebApp w celu przygotowania jej pod kolejną wersję gry. Na około tydzień przed oficjalną premierą kolejnej wersji gry aplikacja ta jest uruchamiana na nowo. Razem z premierą WebApp posiadacze abonamentów EA Access oraz Origin Access mają możliwość wypróbowania gry w dostępie przedpremierowym (w sumie 10 godzin przed premierą gry).

Jeśli posiadasz taki abonament możesz na około tydzień przed gry otwierać paczki przy pomocy FIFA Points! Co więcej, podczas pierwszego uruchomienia FIFA Ultimate Team 17 będziesz zapytany czy chcesz jednorazowo przenieść FIFA Points zgromadzone na swoim koncie w FUT 16. Warto mądrze wykorzystać te 10 godzin przedpremierowej gry. W pierwszych dniach kiedy w grze zalogowanych jest niewielu graczy można trafić na okazje jakie nie powtórzą się już przez cały rok. Ponieważ gracze posiadają ograniczoną ilość monet, drogie karty nie mogą zostać sprzedane za kilka milionów. Wielu handlujących, którzy trafili dobre karty w paczkach próbuje je sprzedać mimo niskiej kwoty jaką mogą za nie otrzymać. W okresie przedpremierowym można kupić karty za 20 000 czy 50 000 monet, a sprzedać je za 2-3 tygodnie po premierze za 200  000 czy 500 000 monet.

FUT 17

Dostęp przedpremierowy – najważniejszy czas w FUT?

Dostęp przedpremierowy to także jeden z najlepszych okresów na zakup FIFA Points. Do około 3 tygodni po premierze gry ceny kart wzrastają by osiągnąć maksymalny poziom, a następnie przez kolejne 11 miesięcy systematycznie spadają. Słowem, przez kilka pierwszych tygodni to co znajdziemy w paczkach ma największą wartość w przeciągu całego roku (należy wykluczyć okres TOTY i TOTS, ale to odrębny temat).

Z drugiej strony należy unikać otwierania paczek przy pomocy monet. Dużo lepszą inwestycją będzie zakup jakiejkolwiek karty z popularnej ligi – jej cena na pewno wzrośnie.

10 godzin w grze to niewiele. Wykorzystaj je na zakup FIFA Points i rozgrywanie meczów. Resztę czynności możesz z powodzeniem wykonywać poprzez WebApp nie tracąc czasu z dostępu przedpremierowego. Handel, otwieranie paczek czy ustalanie składów załatwisz z poziomu aplikacji.