Opublikowano

FC Points i FC Coins — Czym się różnią?

Wirtualna waluta odgrywa niebagatelną rolę w EA FC Ultimate Team. To dzięki niej pozyskanie światowej klasy piłkarzy takich jak Mbappé lub legend pokroju Ronaldinho jest możliwe! A przecież o to właśnie chodzi w FUT, skompletowanie drużyny marzeń chodzi po głowie niemal każdemu graczowi. Dlatego też każdy gracz Ultimate Team powinien doskonale znać dwa podstawowe filary stanowiące o wirtualnej walucie w FUT tj. FC Points i FC Coins.

Co to są FC Points?

FC Points to jedna z dwóch głównych walut premium, którą można wykorzystać do zakupu paczek lub wejściówek do trybu FUT Draft. Co prawda za pomocą owych punktów nie da się kupić kart z piłkarzami bezpośrednio na rynku transferowym, ale można kupić masę paczek — wymiennych lub niewymiennych wedle uznania. 

Przy tym wielu graczy FUT nie docenia opcji wykupienia wejściówek do FUT Draft za pośrednictwem punktów. Wymienne nagrody, które można zdobyć w Drafcie, mogą sowicie wynagrodzić zainwestowane punkty i czas potrzebny na rozgrywkę. 

Dodatkowym atutem dla FC Points jest możliwość przeniesienia ich z jednej wersji FC do drugiej np. z FC 22 do FC 23. Przy tym należy pamiętać, że jest to możliwe wyłącznie w przypadku konsol tego samego producenta (pecetowcy nie mają się czym przejmować).

FC Points można zakupić bezpośrednio od EA (najdroższa opcja), w popularnych sieciach związanych z elektroniką (również drogo) lub legitnym serwisie takim jak nasz, gdzie nie przepłacisz za FC Points. Niższa cena w naszym sklepie wynika z tego, że posiadamy klucze bezpośrednio od ich oficjalnego dystrybutora. Najmniejszy dostępny u nas pakiet FC Points składa się z 2800 pkt, a największy z aż 12000!

Co to są FC Coins?

FC Coins to kolejna waluta premium w Ultimate Team, dzięki której można nabyć karty zawodników/przedmiotów na rynku transferowym, paczki w sklepie FUT, wejściówki do trybu FUT Draft. Monety można również wykorzystać do handlu w celu pomnożenia ich ilości w swoim klubie — pamiętaj, że handel UT Coins wymaga wiedzy i doświadczenia. 

Dodatkowo FC Coins można systematycznie zdobywać poprzez regularną grę w Squad Battles, Division Rivals i FUT Champions, ale również wykonując SBC czy sprzedając niepotrzebne przedmioty z klubu. 

Wadą tutaj może być brak możliwości przeniesienia swoich monet ze starszej edycji Ultimate Team do nowszej. Jednak nie powinno to stanowić większego problemu dla graczy, którzy wiedzą, gdzie kupować FC Coins lub jak je gromadzić.

Transport coinsów z jednego klubu do drugiego zawsze będzie obarczony pewnym ryzykiem wykrycia ze strony EA i tylko dzięki fachowej usłudze można sprowadzić to ryzyko do minimum. Dlatego monety możesz bezpiecznie kupić tutaj: https://supercoinsy.pl/skup-coins-fifa lub sprzedać (jeśli masz ich za dużo) tutaj: https://supercoinsy.pl/fifa23-coins u doświadczonego i rzetelnego sprzedawcy, jakim z pewnością są SuperCoinsy.

Porównanie walut premium FUT

ZastosowanieFIFA PointsFIFA Coins
Czy można dokonywać transakcji w sklepie FUT? 
Czy można dokonywać transakcji na rynku transferowym? 
Czy można zapłacić za wejście do FUT Draft?
Czy można przenieść walutę do nowszej edycji FUT?
Czy można pomnażać walutę za pomocą posiadanej już ilości? 
Czy zakup waluty jest bezpieczny?✅*
*Pamiętaj, że zakup FC Coins jest bezpieczny wyłącznie u rzetelnych sprzedawców.
Nie radzimy decydować się na zakup monet w innym wypadku.

Jak powyżej widać, obydwie waluty premium FUT mają swoje perki i jeśli chcesz zyskać przewagę nad innymi, to dobrze je przestudiuj i oprócz umiejętności, wykorzystaj również swoją wiedzę w grze!