Opublikowano

FUT Swap czyli Wymiany kart w FIFA

O co chodzi z przyznawanymi każdego miesiąca kartami z oceną ogólną 60? Jak dokonywać wymian w FUT? Jak zdobywać karty do FUT Swap? Jakie nagrody możesz otrzymać za wykonanie wszystkich wymian? Sprawdź w tym wpisie.

Idea FUT Swap

Wraz z początkiem każdego nowego miesiąca aktywni gracze FIFA Ultimate Team otrzymują jedną, niewymienną kartę do tzw. Wymiany FUT. Można powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju zadanie domowe dla chętnych. Darmową kartę można bowiem: zachować w klubie, dokonać szybkiej sprzedaży za okrągłe 0 monet lub też wymienić na paczkę. My zaproponujemy dalszą zabawę, dlatego w tym momencie ta karta wędruje do naszego klubu.

Wydarzenie pojawiło się po raz pierwszy w FIFA 18 na początku kwietnia 2018 roku. Wtedy to stworzono specjalne Wyzwania Budowania Składu, które mogły zostać wykonane jedynie z użyciem karty lub kart wymiany. Nagrody stanowiły wyłącznie specjalne karty. W przeciwieństwie do FIFA 19, w poprzedniej wersji gry karty wymiany miały różny overall. Bardziej w kategoriach ciekawostki niż istotności należy dodać, że od grudnia w “dziewiętnastce” wszystkie karty wymiany posiadają ocenę ogólną równą 60 punktów.

Centrum Wymian FUT to WBS

Każdego miesiąca pojawia się nie tylko wyżej opisana, darmowa karta. W menu Wyzwań Budowania Składu odświeżana jest zakładka “Wymiany FUT”. Jej zawartość stanowi kilka wyzwań związanych właśnie z kartami wymiany. Za każde wyzwanie są przewidziane inne nagrody: paczki z kartami wymiennymi, paczki z kartami niewymiennymi oraz specjalne wersje kart. Co oczywiste, im więcej kart wymiany musi zostać użyte do danego wyzwania, tym lepsze nagrody za jego wykonanie.

Jak wyglądają karty do wymiany?

karta wymiany fut z marca 19

Trudno przegapić taką kartę gdyż wyjątkowo rzuca się w oczy. Design nawiązuje do kart “in form” – mowa oczywiście o czarnym tle karty. Jak wspomnieliśmy wyżej większość kart (przynajmniej w FIFA 19) ma ocenę ogólną 60. Kolory ikon i fontów są różne w zależności od miesiąca wydania. Liczba na samej górze karty oznacza wersję wydania karty. Na przykładzie możemy zobaczyć “6”, która odpowiada szóstej wymianie FUT czyli wersji z marca.

Jak zdobyć karty piłkarzy wymiana FUT?

Pierwszą kartę czyli tzw. “token” otrzymujemy wraz z początkiem miesiąca. Kolejne karty można zdobyć na trzy sposoby: poprzez WBS, wykonywanie zadań tygodniowych oraz Squad Battles. Jednak znakomitą większość kart można otrzymać za wykonanie zadań tygodniowych. Są one zwykle związane z rozgrywaniem meczów, strzelaniem bramek czy asystowaniem w szczególny sposób. Pierwszy z brzegu przykład: “Strzel w tym tygodniu dwie bramki w 9 różnych wygranych meczach”.

Specjalne WBS o karty wymiany zwykle dostępne są tylko przez 24 godziny. Moment pojawienia się takiego wyzwania jest zaznaczony w kalendarzu. Kalendarz jest wyświetlany podczas logowania do gry na konsoli lub PC, dlatego warto być na bieżąco.

Nie wszystkie karty można zdobyć “na raz” – zadania są rozłożone w czasie. Stąd też na najbardziej wartościowe nagrody trzeba zbierać karty przez cały miesiąc. Wypada również dodać, że karty wymiany muszą zostać wykorzystane w danym miesiącu. Karty z kolejnych miesięcy nie sumują się, dlatego zalecamy wykorzystanie ich przed końcem miesiąca.

Pamiętaj również, że ilość kart wymiany nie pokrywa się z sumą kart potrzebnych na zdobycie wszystkich nagród. W październiku można zdobyć 14 kart wymiany, zaś suma kart potrzebna do odebrania wszystkich nagród (paczek i kart specjalnych) to aż 59 kart. Zatem wybieraj nagrody rozważnie!

zadania wymiana FUT marzec FIFA 19
Niektóre zadania są bardziej wymagające od innych. Czasem do wykonania zadania musimy kooperować ze znajomymi graczami FUT.

Nagrody wymiany FUT

Warto korzystać z nagród za wymiany FUT z co najmniej kilku powodów. Są to karty bardzo unikalne, rzadko spotykane w składach. Z tego powodu stanowią nie lada gratkę dla kolekcjonerów. Po drugie, można je zdobyć nie wydając ani jednej monety. Często są to karty, które stanowią uzupełnienie dla kart z rynku transferowego. Np.: solidny LO z Serie A, który może być alternatywą dla drogiego IF Alexa Sandro czy dodatkowy piłkarz na pozycji napastnika do składów z Bundesligi stanowiący konkurencję dla Roberta Lewandowskiego.

Wymiany FUT – FIFA 19

1. Swap 1 – Październik

W pierwszej wymianie w FIFA 19 jako nagrody pojawiły się cztery karty: Adnan Januzaj (84), Paco Alcacer (84), El Shaarawy (86) oraz Adam Lalana (86). Karty ocenione na 84 czyli Januzaj i Alcacer można zdobyć wymieniając 3 karty. Na kartę 86 trzeba zebrać ich aż 12. Karty w stosunku do podstawowych wersji uzyskały wysoki upgrade wynoszący 5-6 punktów oceny ogólnej.

Wymiana FUT Październik

Jeśli chodzi o nagrody w postaci paczek to prezentują się one następująco:

 • Srebrna Paczka Premium – 1 karty
 • Paczka Piłkarzy Mix Prime – 4 karty
 • Złota Paczka Piłkarzy Premium – 6 kart
 • Mega Paczka – 8 kart
 • Złota Paczka Piłkarzy Prime – 10 kart

2. Swap 2 – Listopad

Wzorem poprzedniego miesiąca ponownie zostały wydane cztery karty: Pedro (87) w wersji Flashback oraz trzy karty z oceną ogólną 84 – M’Baye Niang, Josuha Guilavogui i Michail Antonio. Za piłkarzy Stade Rennais i VfL Wolfsburg trzeba wymienić 4 karty. Napastnik West Ham United został “wyceniony” na 7 kart wymiany. Najdroższa karta tego miesiąca to oczywiście Flashback Pedro. Na tę kartę trzeba zebrać aż 14 innych.

Wymiana FUT listopad

Dla chętnych na paczki przygotowano pięć propozycji:

 • Srebrna Paczka Piłkarzy – 1 karta (niewymienialne)
 • Paczka Piłkarzy Electrum – 2 karty
 • Rzadka Paczka Piłkarzy Electrum – 5 kart
 • Rzadka Mega Paczka – 9 kart
 • Paczka 100k – 13 kart

3. FUT Swap 3 – Grudzień

W świątecznym grudniu na tapecie kolejne 4 karty w wersji Wymiana FUT. W telewizji “Kevin sam w domu”, a w grze dwóch napastników-Kevinów: Gameiro (86) oraz Lasagna (84). Do kolekcji Jefferson Lerma oraz Layvin Kurzawa – obaj ocenieni na 84 punkty overall. Za Gameiro trzeba wymienić 14 kart – obiektywnie sporo. Lewy obrońca PSG to 9 kart, Kolumbijczyk z Bournemouth to 6 kart, zaś najtańszy, piłkarz Udinese to 4 karty.

Wymiana FUT Grudzień

Pięć paczek – podobnie jak w poprzednim miesiącu. Niektóre z nich są za to tańsze niż wcześniej:

 • Srebrna Paczka Piłkarzy – 1 karta (niewymienialne)
 • Paczka Piłkarzy Electrum – 2 karty
 • Mega Paczka – 5 kart
 • Rzadka Mega Paczka – 7 kart
 • Paczka 100k – 12 kart

4. FUT Swap 4 – Styczeń

Nowy rok – nowe karty. Tym razem nie 4, ale aż 6! W zestawieniu znalazło się 5 kart w wersji Wymiana FUT oraz jedna letnia karta OTW. Najdroższa karta stycznia to reprezentant Premier League Moussa Dembélé (87). Za tę kartę trzeba wymienić 14 piłkarzy. Niżej wyceniony został piłkarz Internazionale Milano Lautaro Martínez 84 – wystarczy 9 kart. Kolejne karty z tą samą oceną ogólną (84) zostały wycenione na: Danny da Costa 7 kart, Maxwel Cornet – 3 karty oraz Lucas Pérez – również 3 karty. Dynamiczna karta Quincy Promesa to wydatek 6 tokenów.

wymiana FUT luty

W styczniu można zdobyć takie oto paczki:

 • Srebrna Paczka Piłkarzy – 1 karta (niewymienialne)
 • Paczka Piłkarzy Electrum – 2 karty
 • Rzadka Mega Paczka – 7 kart
 • Paczka 100k – 12 kart

5. FUT Swap 5 – Luty

W lutym w Wymianie FUT mamy kolejne 5 kart. 3 z nich ocenione na 84: Juan Jesus – kolejny solidny środkowy obrońca z Seria A, Okay Yokuşlu oraz Steven Zuber – alternatywna na lewą stronę obrony do Bundesligi. Za te karty trzeba oddać kolejno: 6 – Jesus, 10 – Yokuşlu oraz 8 – Zuber. Wisienka na torcie to Gerard Deulofeu (86) na pozycji prawego pomocnika. Na tę kartę trzeba nazbierać aż 14 innych. Dodatkowo za 4 karty możemy odebrać kartę
Michy Batshuayi w wersji w formie Drużyna Tygodnia.

wymiana FUT luty

Paczki z miesiąca lutego pozostały bez zmian w stosunku do stycznia.

6. FUT Swap 6 – Marzec

W marcu dla odmiany można zdobyć 6 kart, ale żadna z nich nie jest kartą FUT Swap. To wydane już wcześniej karty Drużyny Tygodnia, Ultimate Scream, Future Stars czy OTW. Ich wyceniona na wartość przy pomocy kart wymiany prezentuje się następująco:

Wymiana FUT marzec
 • Kenny Lala 81 (RC Strasbourg) – 4 karty
 • Suso 87 (AC Milan) – 6
 • Hulk 84 (Shanghai SIPG) – 8
 • Leon Goretzka 85 (Bayern München) – 10
 • Diego Costa 86 (Atlético de Madrid) – 12
 • Phil Foden 88 (Manchester City) – 14

Trzeci miesiąc z rzędu nagrody paczkowe pozostały takie same. Wnikliwych odsyłamy do nagród ze stycznia.

7. FUT Swap 7 – Kwiecień

Kwiecień powitał nas 6 nowymi kartami. Dwie karty urodzinowe: Douglas Costa i Meunier, TOTGS Griezmann oraz trzy karty IF: Timo Werner, Andrew Robertoson oraz Pepe.

 • Pepe (Lille OSC) FIF – 3 karty
 • Timo Werner (RB Leipzig) SIF – 5
 • Andrew Robertson (Liverpool) IF – 6
 • Thomas Meunier (PSG) Urodziny FUT – 7
 • Antoine Griezmann (Atletico Madryt) TOTGS – 12
 • Douglas Costa (Juventus) Urodziny FUT – 14

Są oczywiście nagrody w postaci paczek. Co ciekawe 14 kart możemy wymienić na podstawową wersję ikony, a 10 kart wymienimy na paczkę Ultimate.